Přehrát video

Pickupeři

dokumentární série pro Českou televizi

Pickupeři

„Ahoj, věříš na lásku na první pohled, nebo mám přijít ještě jednou?“ „Ahoj, můžu tě na chvilku zdržet?“ I tak znějí první kontaktní věty. V ulicích měst skupiny mladých mužů proměnily svádění žen ve zvláštní druh sportu. Jsou jich stovky a říkají si pickupeři – muži, kteří se různými technikami snaží takzvaně sbalit ženu. Mnoho z nich přitom nehledá vztah, ale povyražení. O svérázné komunitě pojednává i nová série České televize, kterou jsme kompletně vytvořili jako náš druhý seriál v historii. Více o našem první seriálu Hraj Něco se dočtete zde.

Celou dokumentární sérii můžete zhlédnout na iVysílání.  Dokument se natáčel celý jeden celý rok. Natáčelo se na Vánočních trzích v Brně, v Praze, ale také v Myjavě na Slovensku. V době uvedení seriál rezonoval společností a otevřel nemnoho diskuzí s náhledem na tuto problematiku napříč médii tak lajckou veřejností.

 

 

Premisa dokumentu je jednoduchá. Do komunity pickuperů přichází Honza, řečený „Nováček“. Poté, co ho opustila přítelkyně, neví, jak má se dívkami mluvit. Zběhlí svůdníci žen si ho vezmou pod svá křídla a snaží se ho naučit vše, co umějí oni sami. Se skupinou se jednoho dne setká pod sochou Jošta Lucemburského v centru Brna a tím celý příběh začíná. Každým dílem se dostáváme více dlouběji do problematiky „organizovaného balení“.

Vystrizek 4 Přehrát video

Poslechni si rozhovor o seriálu přímo s režisérem Tadeášem a dramturgem České televize Dušanem Mulíčkem.

Na kampani pracovali

Naše další práce

Yoggies – Zdraví začíná v misce
Když pejsek promluví… Po neúnavných brainstormingových sezeních naše kreativní trio…
Pickupeři
„Ahoj, věříš na lásku na první pohled, nebo mám přijít…
Louie – Velikonoční spot
V rámci naší Velikonoční kampaně jsme usilovali o zachycení radosti…
Overhere logo

Ozvěte se nám!

Roztočíme to spolu?

Neříkejte dvakrát.

Kontaktujte nás
My jsme overhere. A vy jste kdo?
Dejte o sobě vědět prostřednictvím našich skvělých videí.
E-mail
hello@overhere.cz
Telefon
+420 731 831 242
Zavřít