Přehrát video

Stihl

Kampaň „Už i medvědi vědí“

Stihl

Bacha na medvědy! Pro společnost STIHL jsme natočili televizní spot pro jejich podzimní akci na motorové pily. Naše kreativa se firmě nakonec natolik zalíbila, že byla využita i pro následnou offline kampaň.

STIHL nechal celou kreativní stránku věci na nás, proto jsme při vytváření námětu rozpracovali hned několik nápadů, ve kterých jsme se dotkli i těch nejhlubších témat jako je metafora lásky, která nerezaví, až po příběhy zdůrazňující tradici a spolehlivost jejich zahradní techniky. Klientovi se nejvíce zalíbil nápad s medvědy založený na jednoduchosti a vtipnosti a my jsme se mohli pustit do realizace.

Nejdříve bylo třeba najít co možná nejreálnější kostým medvěda. Zní to jednoduše, ale zjistili jsme, že kostýmy medvědů jsou nedostatková věc. Sítě jsme rozhodili po celém světě. Přemýšleli jsme o elektricky ovládaném kostýmu na míru vyrobeném v Německu i o zapůjčení animatronických medvědů z Hollywoodu. Nakonec nás zachránili kostyméři z brněnského divadla, kteří nám půjčili jejich kostým, kterému jsme následně pomocí 3D animací dotvořili hlavu.

Poté již nic nebránilo samotnému natáčení, které proběhlo v krásných lesích na Vysočině, a k natáčení nám stačil jeden natáčecí den. Ve scéně, kdy hlavní hrdina leze na strom, jsme využili možnosti zeleného klíčovacího plátna, abychom herce nemuseli učit lezení po vysokých stromech.

Záběry v korunách stromů jsme poté dotočili pomocí vysokozdvižné plošiny, což si užil zejména náš kameraman, který měl fantastický výhled. Během postprodukce jsme práce koordinovali tak, aby 3D animátoři měli co nejvíce prostoru pro vytvoření CGI modelu hlavy medvěda.

S reklamním spotem jste se mohli setkat na internetu i v televizi po dobu celé podzimní kampaně 2018. Tento spot byl vyroben také v kratší 15sekundové verzi a byl nominován na Zlatou pecku 2018 – cenu za nejkreativnější reklamní spoty.

Přehrát video

Delší verze o délce 25 sekund obsahuje několik scén, navíc byla využita v počátcích kampaně, kdy bylo potřeba celou myšlenku představit.

Přehrát video

Kratší verze o délce 15 sekund byla vysílána po delší verzi. Některé scény byly vystřiženy, aby reklama byla dynamičtější, protože divák již video zná.

Přehrát video

Video Behind the scenes vás vezme za kameru a ukáže vám, jak se reklamní kampaň pro Stihl natáčela.

Hodnocení klienta

Jan Kolář a jeho tým pro nás připravili komunikační kampaň v novém, v minulosti nerealizovaném stylu, která obohatila paletu námi doposud používaných komunikačních strategií. Na naší spolupráci s týmem Jana Koláře oceňujeme zejména kreativitu a preciznost, kterou věnovali detailním řešením, a vysokou profesionální úroveň práce. Tato kampaň právě probíhá v médiích. Podle dosavadních průzkumů je vnímána vysoce pozitivně, což se, jak věříme, pozitivně projeví i v našich prodejních plánech.

Jiří Rumplík

Jednatel STIHL Česká republika

Rok výroby:

2018


Počet členů štábu:

25


Doba výroby:

3 měsíce / 1 natáčecí den


Agentura:

LITTLE CUBE


Počet zhlédnutí:

více než 2,5 milionu


Počet reakcí na sociálních sítích:

6500+


Na kampani pracovali

Režie, střih a scénář

Animace

Produkce

Naše další práce

Yoggies – Zdraví začíná v misce
Když pejsek promluví… Po neúnavných brainstormingových sezeních naše kreativní trio…
Pickupeři
„Ahoj, věříš na lásku na první pohled, nebo mám přijít…
Louie – Velikonoční spot
V rámci naší Velikonoční kampaně jsme usilovali o zachycení radosti…
Overhere logo

Ozvěte se nám!

Roztočíme to spolu?

Neříkejte dvakrát.

Kontaktujte nás
My jsme overhere. A vy jste kdo?
Dejte o sobě vědět prostřednictvím našich skvělých videí.
E-mail
hello@overhere.cz
Telefon
+420 731 831 242
Zavřít