Zvukař

Jiří Hloušek

Pracuji se zvukem. Jsem skladatel zvukové kompozice. Film je zábava.

Jiří Hloušek
Při dokončování filmu Naked Mountain jsem se do své práce tak ponořil, že jsem reálně zažíval pocit, jaké je to být připoutaný k osmitisícové hoře a čekat zda se se mnou neutrhne lavina.. Byl jsem z toho rozhozený celý víkend.

Dokumenty, reklamy, seriály, živé přenosy.

Jako dvorní zvukař společnosti Alternative.now pracuji na sportovních dokumentárních filmech. Náš celovečerní snímek The Elements (2016) získal několik mezinárodních ocenění včetně Hlavní ceny MFOF Grand Prix, cen diváků a stal se vítězem ONIROS FILM AWARDS 2017 v kategorii Dokumentární film. V rámci Alternative.now se podílím na reklamních spotech různého druhu a krátkometrážních dokumentech.

Mimo Alternative se věnuji výrobě nezávislých filmů, výrobě reklam, seriálů a živých přenosů. Spolupracuji s ČT, Prima, Nova, O2 TV sport a dalšími.

Vtáhnutí do děje.

Zvuk obklopuje, poutá naši pozornost, prostupuje. Vhodnou volbou prvků zvukové kompozice vyvoláváme emoce, informujeme i vyprávíme příběh. To je má práce. Jak na filmovém place, tak v postprodukci, vždy pracuji s vnímáním diváka a jeho vztahem ke konkrétním zvukům. Klíč je v detailu.

Inspirace.

Rád se vystavuji novým neznámým situacím, které jsou pro mne nevšední. Cestování do odlišných kultur, padání z letadla nebo práce jiných profesí. To vše mne inspiruje a dodává mi sílu pokračovat dál.

Co mám za sebou

Zavřít