Animátor

Michal Fíbek

Jsem motion designer, animátor a ten přes vizuální efekty. Baví mě spojovat kreativní a technické složky tvorby do funkčního celku.

Michal Fíbek
K filmařině jsem se dostal ještě během studia informatiky – stříháním amatérského pořadu o vaření. První díl byl o smažení cvrčků.

Maratony u počítače

Dělal jsem postprodukci na několika desítkách reklamních spotů, experimentálních filmech a animacích. Pracoval jsem na spotech pro Stihl, Mendelovu univerzitu, Aqualand Moravia i pro značky jako Škoda Auto, OKAY nebo IKEA. Tvořil jsem permanentní videomappingy na obchodní dům Letmo. Mimo postprodukci jsem se podílel námětem a scénářem na vítězném filmu soutěže 48 Hour Film Project Prague 2013.

Švýcarský nůž postprodukce

Kromě nenápadných digitálních retuší přidávám do videí špetku (nebo pořádný kýbl) vizuálních efektů. Kouzlím také s motion grafikou, která mě baví předáváním složitých informací jednoduchou a efektní formou. Rád se učím nové nástroje a postupy, které můj švýcarský nůž znalostí rozšiřují zase o kus dál. Snažím se tvořit čistě a precizně, být při spolupráci spolehlivou oporou.

Inspirace v rozmanitosti

Až donedávna jsem čerpal chytré myšlenky z knížek a intelektuálních rozprav s přáteli u piva, ale pak jsem pro nové podněty začal víc cestovat. Jsem spokojený v netknuté přírodě i obklopený zajímavou architekturou. Chodím do řečnického klubu, přestože mám problémy s řečí. Baví mě sofistikované filmy, ale taky bizarní seriály. Pochutnám si jak na kvalitní gastronomii, tak na pořádném burgeru z mekáče.

Co mám za sebou

Zavřít