Kameraman a producent

Petr Hostička

Zaměřuju se na tvorbu reklamních spotů, hraných filmů a technickou stránku filmového řemesla.

Petr Hostička
Přestože jsem vystudoval ekonomii, mou vášní vždy byla technika – hlavně ta audiovizuální. A tak když mi dal táta poprvé kameru do ruky (dodnes toho asi lituje), ať natočím dovolenou v Chorvatsku, bylo mi jasné, že tohle chci jednou dělat.

Reklamy, seriál Lajna i Netflix

Jako kameraman jsem pracoval na reklamních spotech pro netbox, Bisaku, Aqualand Moravia, Mendelovu univerzitu v Brně a mnoho dalších. Spoluvytvářel jsem videoklip pro rockovou kapelu nebo krátký experimentální film.

Coby asistent kamery jsem se podílel na pokračování seriálu Lajna s Jiřím Langmajerem (pro televizi Stream) či na reklamních spotech pro automobilky Škoda Auto nebo Hyundai. Jako asistent jsem spolupracoval na projektu pro Netflix nebo na televizní reklamě pro STIHL (Nominace na Zlatou Pecku 2018). S produkcí LITTLE CUBE jsme taky vyhráli v soutěži 48 Hour Film Project Prague. Náš vítězný film jsem prezentoval v USA.

Čistota a dokonalost

Filmové řemeslo kombinuje různé umělecké profese a všechny je spojuje do jednoho komplexního celku. Ve své tvorbě se zaměřuju na přirozené a jemné svícení, čistotu v obraze a technickou dokonalost každého záběru. Baví mě si hrát s barevnými korekcemi obrazu pro zdůraznění pocitů a emocí. Taky mě fascinují nové trendy v technologiích, které umožňují stále kvalitnější a přesnější pohyby kamer.

Mořské potvory při západu slunce

Když zrovna neřeším práci, svůj volný čas trávím cestováním a poznáváním světa. Nejčastěji autem, každý den jinde a nejlíp tam, kde rostou houby nebo když v restauracích nabízejí mořské potvory. Záběry z dronu při západu slunce v Chorvatsku na plachetnici, to můžu.

Petr Hostička

showreel 2022

Přehrát video

Co mám za sebou

Zavřít