Režisér

Radim Svoboda

Jsem scenárista a režisér. Oba obory jsem vystudoval na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde jsem se kromě hraných filmů zaměřoval i na reklamní spoty.

Radim Svoboda
Už odmala jsem se rád předváděl, a tak jsem začal hrát divadlo. Pak jsem ale zjistil, že mě víc než hrát baví jiné herce vést (komandovat) a dávat hře tvar. A když jsem pak dostal od našich k Vánocům první kameru, byla moje budoucí cesta jasná…

Festivalové filmy i reklamy

Natočil jsem několik krátkých žánrových snímků, které měly úspěch na domácích a zahraničních festivalech. Můj absolventský kriminální film Cornelia vybrali pro promítání v České televizi. Právě na několika projektech České televize a stanice Netflix jsem se taky podílel jako asistent.

Stojím za režií reklam a spotů pro Ministerstvo životního prostředí, Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně nebo netbox. Svůj podíl mám i na kreativě virálních videií Michala Orsavy a Michaely Lovecké (Tom Hanks v Brně, Harry Potter a další).

Prolínání žánrů – humor – řemeslo

Každý ze svých filmů se snažím ztvárnit tak, aby diváka co nejvíc zasáhl a pobavil. Stejně jak u filmů, tak i u reklam a spotů si rád hraju s filmovými žánry. Sázím na humor a kvalitně odvedenou práci. Díky svým hereckým začátkům navíc vím, jak herce vést tak, aby své role zahráli co nejlíp.

Radim Svoboda

showreel 2019

Přehrát video

Co mám za sebou

Zavřít